LAT
  • LAT
  • RUS
  • EST
Good Sleep Spray                              
  • Sākums
  • Good Sleep Spray
  • Good Sleep Caps
  • Par miegu
  • Atsauksmes
  • Kontakti
  • Video

Miega traucējumi

20. apr. 2018

Bezmiegs - miega traucējums, kas saistīts ar izmaiņām miega ilgumā, ritmā un dziļumā. Cilvēkiem ar bezmiegu ir apgrūtināta aizmigšana un miega saglabāšana.
95% visu iedzīvotāju vismaz reizi mūžā ir saskārušies ar miega problēmām. Gandrīz trešdaļai pieaugušo novēro dažāda veida miega traucējumus.


Visbiežāk bezmiegs izpaužas kā grūtības iemigt, to rada nemiers, domas par iepriekšējās dienas notikumiem, bažas par nākotni u.c. Bezmiegs var izpausties arī kā nakts miegs ar pārtraukumiem, kad vairākkārt jāmostas, bieži vien ar satraukuma sajūtu pēc nepatīkama sapņa. Arī negribēta agra pamošanās no rītiem ir viena no bezmiega izpausmēm. Reizēm sastopami stāvokļi, kad trūkst miega sajūtas, kaut arī dziļā miegā pavadīts pietiekoši ilgs laiks.


Obstruktīva miega apnoja (OMA) - diezgan izplatīta slimība, kas ievērojami pasliktina cilvēka pašsajūtu un skar līdz pat 10% no populācijas. Šī slimība bieži paliek nediagnosticēta, bet ir gandrīz tikpat izplatīta kā diabēts. OMA var skart cilvēku jebkurā vecumā, bet īpaši bīstama tā ir jaunībā un pusmūžā.


OMA laikā elpceļi tiek nosprostoti un tādejādi radot pauzes elpošanā. To sauc par obstruktīvu apnoju. Obstruktīva miega apnoja ir atpazīstama ar skaļu krākšanu un klusuma pauzēm starp krācieniem. Partneris vai ģimenes locekļi var novērot ne tikai skaļu krākšanu, bet krākšanu un smakšanu un tik pat labi izmisīgu cīņu pēc ieelpas, kamēr cilvēks ir aizmidzis.

Miega hormons melatonīns

20. apr. 2018
Pilnvērtīgam un sabalansētam miegam ir nepieciešams melatonīns jeb tā dēvētais miega hormons. Melatonīns ir bioloģiski aktīva viela, kas veidojas smadzenēs nakts laikā (tumsā) un regulē mūsu organisma bioritmus – miega un nomoda ciklu. Vakaros, kad pieaug melatonīna koncentrācija organismā, pieaug miegainība – mēs sākam žāvāties, rodas vakara nogurums un vēlme doties pie miera.

Kas ir miegs?

20. apr. 2018

Miegs ir būtisks veselības komponents, kas atjauno ķermeni un smadzenēs konsolidēt dienā iegūto pieredzi. Miegs ietekmē indivīda dzīves kvalitāti un labsajūtu. Mēs neguļam, lai gulētu, bet, lai nākamajā dienā būtu modri un svaigi.

Miega laikā sirds darbības ātrums palēnināns, ķermeņa temperatūra pazeminās un mēs piedzīvojam kompleksas izmaiņas smadzeņu darbībā.

Kad iemiegam, mēs iegrimstam pirmajā miega fāzē bez ātrām acu kustībām (bez ĀAK). Miegs bez ĀAK iedalās 3 fāzēs:

Vieglā miega fāze. Ilgst aptuveni 10 - 20 min. Muskuļu darbība palēninās, esam pusmodā, tāpēc šajā fāzē mūs var viegli pamodināt.


Vidēji dziļā miega fāze. Iemiegam aptuveni 20 minūšu laikā. Sirdsdarbība un elpošana palēninās. Šī fāze ir 45-55% miega.

Dziļā miega fāze. Aizņem 3-8% miega laika. Šī fāze ilgst 40 minūtes. Acu āboli nekustas. Mēs elpojam ritmiski un mūsu muskuļu aktivitāte ir būtiski samazinājusies. No šīs fāzes mūs ir grūti iztraucēt, un esam neapmierināti, ja šajā fāzē mūs iztraucē.

Dziļā miega fāze ar ātrām acu kustībām (ĀAK), kura ir līdzīga nomodai vai snaudai. Šajā fāze mēs sapņojam. Tā atkārtojas ik pēc 30 minūtēm. Šajā laikā smadzenes ir aktīvas, elpošana un sirdsdarbība neregulāra.

Katrs cikls ilgst 90-110 minūtes un mums miega laikā jāiet cauri visām fāzēm, lai mēs kvalitaīvi atpūstos.

Jaunākie ieraksti

  • Miega traucējumi
    20. apr. 2018
  • Miega hormons melatonīns
    20. apr. 2018
  • Kas ir miegs?
    20. apr. 2018

"Miegs ir vislabākā meditācija. "

Dalailama

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.